• Huvudsponsor
    Titelsponsor
Fredag Fre 13 Maj Maj
Söndag Sön 15 Maj Maj
Måndag Mån 16 Maj Maj
Fredag Fre 20 Maj Maj
Lördag Lör 21 Maj Maj
Söndag Sön 22 Maj Maj
Idag 23 Maj Maj
Fredag Fre 27 Maj Maj
Söndag Sön 29 Maj Maj
Måndag Mån 30 Maj Maj
Onsdag Ons 1 Juni Jun
Fredag Fre 3 Juni Jun
Söndag Sön 5 Juni Jun

Avsparkstider för omgång 1-10

4 februari 2022 10:58
OBOS Damallsvenskan

De tio första omgångarna av OBOS Damallsvenskan har fått avsparkstider. Mötet mellan Hammarby och Eskilstuna United inleder säsongen lördagen den 26 mars.


Omgång 1

Lördag 26 mars:

14.00 Hammarby – Eskilstuna United

Söndag 27 mars:

13.00 AIK – KIF Örebro

13.00 Umeå IK – BK Häcken

15.00 Kristianstads DFF – IFK Kalmar

15.00 Linköping FC – Vittsjö GIK

15.00 Djurgården – Piteå IF

Måndag 28 mars:

19.00FC Rosengård – BP

Omgång 2

Fredag 1 april:

19.00 BK Häcken – Hammarby

19.00 IFK Kalmar – AIK

Söndag 3 april

13.00 Eskilstuna United – Linköping FC

13.00 Piteå IF – Kristianstads DFF

13.00 BP – Umeå IK

15.00 KIF Örebro – Djurgården

15.00 Vittsjö GIK – FC Rosengård

Omgång 3

Fredag 15 april

15.00 AIK – BK Häcken

17.00 Djurgården – FC Rosengård

17.00 Umeå IK – Vittsjö GIK

Lördag 16 april

13.00 IFK Kalmar – Linköping FC

Söndag 17 april

13.00 BP – KIF Örebro

15.00 Hammarby – Piteå IF

Måndag 18 april

17.00 Kristianstads DFF – Eskilstuna United

Omgång 4

Onsdag 20 april

19.00 FC Rosengård – AIK

19.00 KIF Örebro – Umeå IK

19.00 Linköping FC – Hammarby

19.00 Piteå IF – IFK Kalmar

19.00 Vittsjö GIK – Djurgården

Torsdag 21 april

19.00 Eskilstuna United – BP

Fredag 22 april

19.00 BK Häcken – Kristianstads DFF

Omgång 5

Söndag 24 april

12.30 AIK – Vittsjö GIK

13.00 Hammarby – Umeå IK

15.00 Piteå IF – KIF Örebro

15.00 Djurgården – Eskilstuna United

Måndag 25 april

19.00 BK Häcken – FC Rosengård

19.00 IFK Kalmar – BP

19.00 Kristianstads DFF – Linköping FC

Omgång 6

Fredag 29 april

19.00 Linköping FC – KIF Örebro

Söndag 1 maj

13.00 Umeå IK – AIK

15.00 Djurgården – Kristianstads DFF

15.00 Eskilstuna United – IFK Kalmar

15.00 BP – Piteå IF

15.00 Vittsjö GIK – BK Häcken

Måndag 2 maj

19.00 FC Rosengård – Hammarby

Omgång 7

Fredag 6 maj

19.00 BK Häcken – Linköping FC

Söndag 8 maj

13.00 Hammarby – Vittsjö GIK

15.00 AIK – Djurgården

15.00 KIF Örebro – IFK Kalmar

15.00 Kristianstads DFF – BP

15.00 Piteå IF – Eskilstuna United

15.00 Umeå IK – FC Rosengård

Omgång 8

Onsdag 11 maj

18.30 Djurgården – Umeå IK

19.00 IFK Kalmar – Vittsjö GIK

Torsdag 12 maj

19.00 Eskilstuna United – AIK

19.00 BP – Hammarby

19.00 KIF Örebro – BK Häcken

19.00 Linköping FC – Piteå IF

Fredag 13 maj

19.00 FC Rosengård – Kristianstads DFF

Omgång 9

Söndag 15 maj

15.00 Umeå IK – Eskilstuna United

15.00 Vittsjö GIK – Piteå IF

Måndag 16 maj

19.00 AIK – BP

19.00 BK Häcken – IFK Kalmar

19.00 FC Rosengård – KIF Örebro

19.00 Hammarby – Kristianstads DFF

19.00 Linköping FC – Djurgården

Omgång 10

Fredag 20 maj

19.00 Eskilstuna United – FC Rosengård

Lördag 21 maj

15.00 IFK Kalmar – Umeå IK

Söndag 22 maj

13.00 BP – Linköping FC

15.00 KIF Örebro – Vittsjö GIK

15.00 Kristianstads DFF – AIK

15.00 Piteå IF – BK Häcken

Djurgården – Hammarby spelas i omg 10, men har ej fått fastställd avsparkstid ännu.