• Huvudsponsor
    Titelsponsor
Fredag Fre 13 Maj Maj
Söndag Sön 15 Maj Maj
Måndag Mån 16 Maj Maj
Fredag Fre 20 Maj Maj
Lördag Lör 21 Maj Maj
Söndag Sön 22 Maj Maj
Idag 23 Maj Maj
Fredag Fre 27 Maj Maj
Söndag Sön 29 Maj Maj
Måndag Mån 30 Maj Maj
Onsdag Ons 1 Juni Jun
Fredag Fre 3 Juni Jun
Söndag Sön 5 Juni Jun

Så förbereder sig ditt lag för OBOS Damallsvenskan

19 januari 2022 09:55
OBOS Damallsvenskan

Det är drygt två månader till den största säsongen av OBOS Damallsvenskan någonsin drar igång. 14 lag har dragit igång förberedelserna för året och mängder av tränings- och cupmatcher ska spelas innan vi drar igång i slutet av mars.


Så här förbereder sig ditt lag (matcher kan tillkomma, tider kan ändras osv. För eventuella möjligheter att se matcherna - håll utkik på din klubbs sociala medier):

AIK

5 feb: BP – AIK 11.00

12 feb: AIK – IFK Norrköping 13.00

20 feb: AIK – KIF Örebro 16.00

26 feb: AIK – KuPS 13.00

1 mars: AIK – KuPS 10.00

13 mars: IK Uppsala – AIK 13.00

BP

29 jan: BP – Gamla Upsala 11.00

5 feb: BP – AIK 11.00

9 feb: KIF Örebro – BP 18.00

18 feb: IFK Norrköping – BP 16.00

27 feb: Hammarby – BP 15.00 (Svenska Cupen)

6 mars: BP – Umeå IK 15.00 (Svenska Cupen)

13 mars: BP – Bollstanäs SK 14.00 (Svenska Cupen)

19 mars: BP – Älvsjö AIK 11.00

Djurgården

9 feb: Linköping FC – Djurgården 18.00

12 feb: Djurgården – IFK Kalmar 18.30

27 feb: Mallbackens IF – Djurgården 16.00 (Svenska Cupen)

6 mars: Djurgården – Piteå IF 16.15 (Svenska Cupen)

13 mars- Eskilstuna United – Djurgården 13.00 (Svenska Cupen)

Eskilstuna United

29 jan: Eskilstuna United – KIF Örebro

2-12 feb: Träningsläger Spanien (matcher mot Lilleström och Kristianstads DFF)

27 feb: Eskilstuna United – Piteå IF 16.00 (Svenska Cupen)

6 mars: Mallbackens IF – Eskilstuna United 12.00 (Svenska Cupen)

13 mars: Eskilstuna United – Djurgården 13.00 (Svenska Cupen)

Hammarby

29 jan: Hammarby – Älvsjö AIK

2-12 feb: Träningsläger Spanien (matcher den 7:e och 11:e. Motstånd ej klart)

19 feb: Hammarby – Linköping FC

27 feb: Hammarby – BP 15.00 (Svenska Cupen)

5 mars: Bollstanäs SK – Hammarby 14.00 (Svenska Cupen)

13 mars: Hammarby – Umeå IK 14.00 (Svenska Cupen)

BK Häcken

22 jan: BK Häcken – Fortuna Hjørring 14.00

29 jan: BK Häcken – Lidköpings FK 14.00

2-12 feb: Träningsläger Spanien (matcher mot Brann (7:e) och Rosenborg (11:e)

19 feb: BK Häcken – IFK Kalmar 15.00

27 feb: BK Häcken – KIF Örebro (Svenska Cupen)

6 mars: Jitex BK – BK Häcken (Svenska Cupen)

13 mars: BK Häcken – Kristianstads DFF (Svenska Cupen)

IFK Kalmar

5 feb: IFK Kalmar – Husqvarna 16.00

12 feb: Djurgården – IFK Kalmar 18.00

19 feb: BK Häcken – IFK Kalmar 15.00

KIF Örebro

29 jan: Eskilstuna United – KIF Örebro 14.00

5 feb: Linköping FC – KIF Örebro 14.00

9 feb: KIF Örebro – BP 18.00

13 feb: KIF Örebro – Lidköpings FK

19 feb: AIK – KIF Örebro

27 feb: BK Häcken – KIF Örebro 16.00 (Svenska Cupen)

5 mars: Kristianstads DFF – KIF Örebro 15.00 (Svenska Cupen)

12 mars: KIF Örebro – Jitex BK 15.00 (Svenska Cupen)

Kristianstads DFF

22 jan: Internmatch 14.00

30 jan: Brøndby IF – Kristianstads DFF 13.00

2-12 feb: Träningsläger Spanien (matcher mot Eskilstuna United (7:e) och Lilleström (11:e)

19 feb: Kristianstads DFF – Ifö Bromölla 13.00

26 feb: Jitex BK – Kristianstads DFF 15.00 (Svenska Cupen)

5 mars: Kristianstads DFF – KIF Örebro 15.00 (Svenska Cupen)

13 mars: BK Häcken – Kristianstads DFF 13.00 (Svenska Cupen)

Linköping FC

28 jan: Linköping FC – IFK Norrköping

5 feb: Linköping FC – KIF Örebro

9 feb: Linköping FC – Djurgården

12 feb: Linköping FC – Pojklag

27 feb: Alingsås FC – Linköping FC 15.00 (Svenska Cupen)

5 mars: Linköping FC – Växjö DFF 14.00 (Svenska Cupen)

12 mars: FC Rosengård – Linköping FC 13.30 (Svenska Cupen)

Piteå IF

29 jan: Piteå IF – Umeå IK

11 feb: Piteå IF – Team TG 19.00

19 feb: Piteå IF – Sunnanå 16.00

27 feb: Eskilstuna United – Piteå IF 16.00 (Svenska Cupen)

6 mars: Djurgården – Piteå IF 16.15 (Svenska Cupen)

13 mars: Piteå IF – Mallbackens IF (Svenska Cupen)

FC Rosengård

22 jan: FC Rosengård – Brøndby 14.00

29 jan: FC Rosengård – HB Køge 14.00

12 feb: FC Rosengård – FC Nordsjælland 14.00

27 feb: FC Rosengård – Växjö DFF 15.00 (Svenska Cupen)

5 mars: Alingsås FC - FC Rosengård 15.00 (Svenska Cupen)

12 mars: FC Rosengård - Linköping FC 15.00 (Svenska Cupen)

Umeå IK

22 jan: Umeå IK – Team TG

29 jan: Piteå IF – Umeå IK

12 jan: Umeå IK – Sundsvalls DFF

27 feb: Bollstanäs SK – Umeå IK 14.00 (Svenska Cupen)

6 mars: Umeå IK – BP 15.00 (Svenska Cupen)

13 mars: Hammarby Umeå IK 14.00 (Svenska Cupen)

Vittsjö GIK

6 feb: Växjö DFF – Vittsjö GIK 13.00

12 feb: Vittsjö GIK – Jitex BK 16.00

27 feb: Brøndby – Vittsjö GIK 15.00

5 mars: Vittsjö GIK – Lidköpings FK 16.00

12 mars: IFK Kalmar – Vittsjö GIK 15.00

19 mars: Linköping FC – Vittsjö GIK 14.00